Єдина мета мобу - це отримання задоволення учасниками. Ми не партія зелених, ми не сповідаємо якусь релігію або філософію, ми не влаштовуємо мітинги, демонстрації.
Акції проводяться раз в дві неділі на вихідних (хоча, бувають і виключення).
Правила флешмоба
Приходити і йти вчасно - секунда в секунду, не раніше і не пізніше, інакше втрачається ефект «миттєвого» збору натовпу. Налаштуйте годинник в метро або по головній сторіночці сайту.
Не сміятися - щоб було легко стримуватися, не дивитеся в очі перехожим і іншим моберам.
Не спілкуватися з іншими мобберамі - якщо бачите знайомого - не вітайтеся. Якщо ви прийшли в компанії друзів, розійдіться поодинці, вдавайте, що ви не знайомі.
Не привертати уваги - не обговорюйте моб ні до, ні в час, ні після акції, адже вас чують перехожі. Не «світите» завчасно реквізитом.
Не створювати точкових скупчень - необхідно створити відчуття, що натовп виріс нізвідки і зникла вникуда. Навіть декілька чоловік, що стоять поряд з місцем проведення акції викликають відчуття організованості. Чекайте початки моба за квартал мінімум.
Ніякій самодіяльності - все чітко за сценарієм.
Мати при собі посвідчення особи. Бути тверезим і осудним, не створювати відкритих конфліктів, не переступати грань закону і моралі. За свої дії відповідаєте ви і лише ви!
Приходите на моб тільки в тому випадку, якщо зможете виконати всі умови акції і утриматися від істеричного сміху.
Як організовується флешмоб?
Ідею сценарію може запропонувати будь-якій у форумі накидання сценаріїв (заздалегідь прочитавши інтрукцию по написанню сценаріїв). Cценарій критикується відвідувачами сайту, вносяться зміни і доповнення.
Якщо критика позитивна, сценарій переходить в більш-менш остаточному вигляді у форум готові сценарії. Тут уточнюються нюанси, можливі варіанти місця проведення моба, тонкощі підготовки, і тому подібне Зареєстровані користувачі форуму оцінюють сценарій за 4-бальною шкалою.
Один раз в 2 тижні (хоча бувають і виключення) вибирається один сценарій з верхівки рейтингу. Адміністратор пише докладну інструкцію, публікує її на сайті і розсилає таким, що електронною поштою підписався на розсилку новин з головної сторінки сайту.
Часто інструкції публікуються не повністю, а частково. Тоді десь за півгодини до флешмоба з'являється додатковий етап «роздачі паперових листівок» з подробицями планованої акції. Проходять вони теж досить цікаво.
Можна привести друзів і родичів?
Можна і потрібно! Але вони обов'язково повинні знати правила флешмоба. Не забувайте, що під час акції вам не можна з ними спілкуватися і перемигуватися.
А можна подивитися з боку?
Рішуче ні. Наявність глядачів перетворює флешмоб на спектакль. Фото і відеозйомка акцій проводиться досвідченою медіа-групою сайту, так що утримаєтеся від спокуси прийти зі своїм фотоапаратом, краще загляньте в розділ «звіти» через декілька днів після моба.
Дані взяті з сайту київського флешмобу! http://fmob.kiev.ua